Атлетико с рутинен успех в Примера дивисион (ВИДЕО)

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 домакинството си на Гранада в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион и се завърна еднолично на третото място във временното класиране.

Марио Манджукич в 34-ата минута откри резултата в полза на домакините с точно изпълнение на дузпа, изпълнена за нарушение срещу Диего Годин в наказателното поле на гостите след центриране отляво на Фернандо Торес.

В 88-ата минута Раул Гарсия оформи крайния резултат, възползвайки се от асиснтеция на Арда Туран – 2:0.

Така Атлетико се завърна еднолично на трето място в класирането на Ла Лига, като събра 41 точки и се извиси с 3 над Валенсия, който вчера надви с 3:2 Алмерия. Гранада остава последен с 14 пункта.

За Манджукич това е осмо попадение в Примера дивисион, с което той се изравнява с Антоан Гризман като топ реализатор на тима в местния шампионат. Първият гол срещу Гранада бе 23-ия за тима от статично положение от началото на сезона, като по този показател шампионите са номер едно в първенството на Испания.