Самоубийство по учебник за Тотнъм у дома

Падението на Тотнъм продължава с пълна сила, след като "шпорите" допуснаха пълен обрат срещу Уест Хям у дома, губейки с 1:2 лондонското дерби от четвъртфиналите за Купата на Лигата в Англия.

Домакините играеха по-добре и заслужено поведоха в 68' чрез Адебайор, но домакините допуснаха поредната глупсот през сезона, след като в 80' и 85' съответно Джарвис и Маига вкараха за пълния обрат в срещата.

Така проблемите в спрягания за фаворит тим на Тотнъм продължават да се трупат, като това е втора поредна домакинска загуба за тима от Уест Хям, който през този сезон се бори да не изпадне, а освен това беше със солиден брой резервни футболисти.

Освен това за първи път от 1966 година насам "шпорите" губят два поредни мача от "чуковете". Също така Тотнъм не успя да заличи срама от уикенда, когато Ливърпул удари тима с 5:0, а това доведе до уволнението на Андре Вилаш-Боаш.

През първата част домакините правеха каквото си искат по терена и най-вече чрез Таусенд и Ленън разбиха защитата на лондонския си съперник, но Дефоу и Адебайор се отчетоха с много пропуски, а силен мач направи и Адриан. Първата част завърши с почти 75% владение на топката, както и цели 10 удара към вратата на Уест Хям.

Край на пропуските сложи Адебайор, който за първи път през сезона почна като титуляр. Дефоу проби отлично и подаде чудесно към тогоанеца, който се разписа благодарение на гредата - 1:0.

Успокоението сред феновете обаче траеше до 80', в която "Уайт Харт Лейн" бе смълчан след една от малкото атаки на "чуковете". Тейлър намери отлично Джарвис, който остави Лорис безпомощен, а само 5 минути по-късно Маига с първия си гол от близо година отново разочарова феновете на домакините - 1:2 и отпадане за Тотнъм.