Магията на Роналдиньо засенчена от нечуван марокански успех

Раджа Казабланка поднесе най-голямата изненада в Световното клубно първенство, след като излъга с 3:1 шампиона в Копа Либертадорес Атлетико (Минейро) и се класира за финала на турнира, където ще срещне евроепйския първенец Байерн (Мюнхен).

Водени от своите фенове домакините изиграха много силен двубой, в който изпуснаха много положения, но в крайна сметка се поздравиха с успеха. Първо Яжур в 51' откри резултата, но Роналдиньо с момент на брилянтност отбеляза за 1:1 след пряк свободен удар в 64'.

В края на мача бразилците натиснаха, но при една контраатака Яжур бе съборен в наказателното поле, а съдията отсъди спорна дузпа за домакините - удар на Моутули и 2:1 за мароканската селекция. Крайното 3:1 оформи Мадибе в добавеното време.

Роналдиньо беше един от най-съкрушените играчи, след като изигра силен мач, отбеляза красив гол, а всяко негово отиграване беше аплодирано от всички фенове на "Стад де Маракеш".

Така във финала на 21-и в Мароко домакините от Раджа Касабланка ще се опитат да сторят за втори път невъзможното, а именно да спечелят срещу абсолютния фаворит Байерн (Мюнхен).

Самият двубой се разви равностойно, като първите 30 минути определено бяха за гостите, но Жо се отчете с два фрапантни пропуска, а защитата на Раджа се справяше успешно с опазването на Роналдиньо. От своя страна домакините залагаха основно на контраатаки, а в два случая в края на полувремето те изпуснаха две чисти положения след много разсеяни действия на защитата на Атлетико.

Второто полувреме почна пагубно за гостите, които позволиха в 51' контраатака да изведе Яжур сам срещу вратаря, а нападателят не сбърка. Последваха яростни атаки на гостите, но Жо и компания пропуснаха още няколко отлични положения.

Така се стигна до 64', в която Роналдиньо напомни за себе си с шеметно изпълнение на пряк свободен удар, който взриви сектора с фенове от Бразилия - прекрасно завъртяна топка, която срещна гредата и влетя в мрежата.

До края на мача Атлетико натискаше, но гол така и не падаше, а с първата си по-смислена атака Раджа стигна до дузпа. В 82' Яжур беше изведен в наказателното поле, а Ревер спъна нападателя, за което получи жълт картон. Моутуали беше точен от бялата точка за 2:1, а в опита си да стигне до изравняване шампионът на Южна Америка допусна и трети гол.

При контраатака в 93' Моутуали напредна и прехвърли прекрасно вратаря, но топката срещна напречната греда. В близост обаче нямаше защитник, а Мадибе се разписа - 3:1.