С гол и асистенция на Ибра ПСЖ смаза Монпелие (ВИДЕО)

снимка: psg.fr

Златан Ибрахимович вкара един гол и подаде за още един при победата на Пари Сен Жермен с 3:0 като гост срещу Монпелие на 1/32-финалите в турнира за купата на Франция.

Домакините доминираха през първата част на тежкия за футбол терен, но не успяха да достигнат до преднина. Клемон Шантом изведе гостите напред в резултата в 63-ата минута след асистенция на Ибрахимович.

В 79-ата минута Златан Ибрахимович се разписа с глава от близка дистанция след центриране на Хавиер Пасторе. Бразилският нападател Лукас Моура оформи класическата победа в полза на френския шампион с точен удар в последните секунди на двубоя.

Пари Сен Жермен е осемкратен носител на купата на страната. За последно до момента столичани спечелиха трофея през 2010 година, посочва БТА.

4129449

Sporta.bg отбелязва, че за първи път от мача с Бастия на 19-ти октомври 2013-та година цели шестима французи започнаха сред титулярите на шампионите. С успеха ПСЖ не само взе реванш за отпадането от същия съперник миналия сезон, но и за нулевото равенство на "Парк де Пренс" през настоящата кампания в Лига 1, което попречи на тима на Лоран Блан да изпревари Олимпик (Марсилия) в битката за първото място.

Следващият съперник на шампионите ще бъде Бордо, но преди това в събота им предстои домакинство на Бастия в първенството. Според официалния сайт на столичния клуб, най-добрият играч срещу Монпелие е бил Хавиер Пасторе, който е изиграл "най-качественият си двубой от началото на сезона".