Джерард прати Ливърпул в 4-ия кръг на ФА къп (ВИДЕО)

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард реализира и двете попадения за победата с 2:1 над четвъртодивизионния АФК Уимбълдън, с която мърсисайдци се класираха за 4-ия кръг (1/16-финалите) на турнира за Купата на Футболната асоциация.

По същото време късно снощи Тотнъм стигна само до равенство 1:1 с Бърнли и така два от елитните отбори, изправили се един срещу друг още на този етап от надпреварата, ще решават спора помежду си в преиграване на стадион „Уайт Харт Лейн“. Насер Шадли изведе „шпорите“ напред в 56-ата минута, но Воукс в 72-ата възстанови равенството и издейства реванш за домакините.

Още в 12-ата минута Стивън Джерард откри резултата на скромния стадион „Кингстън на Темза“ в Лондон, чийто капацитет е 4 850 зрители. Хави Манкийо с добро центриране от десния фланг сложи топката на пътя на връхлитащия капитан, който с точен изстрел изведе „червените“ напред.

4129444

Домакините, носещи името на славния някога тим на Уимбълдън, преустановен на МК Донс, стигнаха до заслужено изравняване, след като още преди първия гол бяха създали чисто положение. Близо 100-килограмовият им централен нападател Адебайо Акинфенва след центриране от корнер успя да овладее кълбото и да го прати зад гърба на Симон Миньоле – 1:1 в 36-ата минута.

В 62-ата минута обаче Джерард със специалитета си – изпълнение на пряк свободен удар – възстанови предимството на Ливърпул и на практика собственоръчно класира отбора си в следващата фаза, и то само няколко дни след като обяви раздялата си с любимия клуб в края на сезона.

4129445

За втори пореден официален мач Джерард бележи два гола, след като се разписа на два пъти от дузпи при ремито 2:2 с Лестър в миналия кръг на Висшата лига – подобно постижение капитанът не е записвал от юли 2005-та година.

Общо през сезона до момента Джерард има 9 попадения на всички фронтове, което е с гол повече от нападателите на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси и Уейн Рууни.

На 1/16-финалите Ливърпул ще се изправи срещу Болтън.