Рома свали напрежението с успех в Чезена (ВИДЕО)

Рома свали напрежението от раменете си с победа 1:0 като гост на намиращия се във възходяща форма Чезена. Още през първото полувреме „вълците“ стигнаха до гол чрез Даниеле де Роси, който се възползва от подаване на Уджан и откри резултата в 41-ата минута.

Така Рома успя да защити второто си място с едва първата си победа от последните шест мача във всички турнири – тимът на Руди Гарсия има 53 точки, но лидерът Ювентус е с цели 14 повече и към момента за столичани е по-важно да се предпазят от набралия скорост градски съперник Лацио.

По същото време днес „орлите“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Верона и са само на 1 точка от Рома.

Чезена остава с 21 точки и на пет от спасителното 17-то място, като с поражението от Рома прекрати позитивна серия през март месец – предпоследният в класирането на Серия А бе постигнал успех с 1:0 над Удинезе, като също така бе стигнал до равенства с Палермо, Интер и Ювентус, като единствено загуби от Милан (преди днес) в предишните си пет двубоя.

След отпадането от Лига Европа Рома може да се съсредоточи върху представянето си в Калчото, като в момента изглежда приоритет запазването на второто място и осигуряване на директно участие в Шампионска лига, отколкото битка за титлата с Ювентус.