Лацио се утвърди в топ 3 с нова победа (ВИДЕО)

Лацио се утвърди на трето място в класирането и продължи невижданата от 5 години победна серия в италианското първенство, след като спечели с 2:0 домакинството си на Верона. „Орлите“ не само успяха да изпреварят Наполи в последните седмици, но и се възползваха по най-добрия начин от слабата форма на градския си съперник Рома и продължават да гледат уверено дори към второто място в класирането, което дава право на директно участие в Шампионска лига.

Още до почивката Лацио изкова аванс от два чисти гола срещу намиращия се във внушителна форма отбор на Верона, който се представи впечатляващо в последните си четири мача (преди визитата на „Олимпико) и се отдалечи значително от зоната на изпадащите.

Бразилската звезда н „орлите“ Фелипе Андерсон спази тенденцията и продължи да ниже гол след гол в Серия А, като откри резултата още в 4-ата минута след подаване на Душан Баста. Бразилецът вече има 9 гола за Лацио през сезона в Калчото, като се разписва във втори пореден мач, след като преди шест дни осигури успеха с 2:0 над Торино. Това бе първи мач за Андерсон, откакто преподписа договора си с Лацио до 2020-та година.

В добавеното време на първата част Лацио стигна до второ попадение, този път дело на завърналия се в титулярния състав италиански национал Антонио Кандрева. Той отбеляза впечатляващо попадение с мощен шут от пряк свободен удар на около 25 метра от голлинията и препарира вратаря Бенуси – 2:0.

Лацио вече има шест поредни победи и събра 52 точки в актива си, което му позволи не само да остане на трето място, но и да продължи да държи под напрежение градския съперник Рома. В същото време „орлите“ се откъснаха на четири точки пред следващия в класирането Сампдория, след като Наполи изненадващо не можа да победи останалия с човек по-малко Аталанта.

Верона се намираше в отлична серия от две победи и две ремита в последните четири кръга, и то при положение, че надви с 2:0 Наполи и стигна до равенства 1:1 с Рома и 2:2 с Милан. На „Олимпико“ обаче възпитаниците на Андреа Мандорлини не успяха да окажат сериозна съпротива, но въпреки това с 32 токи се намират на сравнително безопасно място от зоната на изпадащите – те са 16-ти, а 18-ият Каляри е с 21.