Рома с важен обрат преди мача на сезона с Лацио (ВИДЕО)

Рома направи пълен обрат в мача си от 36-ия кръг на Серия "А" срещу гостуващия Удинезе.

"Вълците" спечелиха с 2:1 и се завърнаха на второто място в класирането, което временно бе заето от Лацио.

В следващия кръг предстои Дерби дела Капитале, чийто изход до голяма степен може да определи кой от двата римски гранда ще се класира директно за групите на Шампионска лига през следващия сезон.

В неделя вечерта Рома изоставаше в резултата след 19 минути игра. Защитникът на домакините Костас Манолас направи груба грешка в близост до наказателното си поле. Сирил Терео му отне топката, след което шутира към вратата на Морган де Санктис. Вратарят на Рома спаси, но при добавката на Стипе Перица бе безпомощен. 19-годишният хърватин откри головата си сметка в италианския елит.

Последва натиск на "вълците", който даде резултат в 45-ата минута. Разписа се Раджа Наинголан след блестяща асистенция на Франческо Тоти, посочва bTV. В добавеното време на първата част Гилерме от Удинезе нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар.

В средата на второто полувреме настъпи тотален хаос в защитата на Удинезе и Василис Торосидис даде аванс от 2:1 на римляните. Отборът на Руди Гарсия имаше възможност да увеличи преднината си, но греди уцелиха Наинголан и Хосе Холебас.