Роналдо без титла, но с хеттрик (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо отбеляза с хеттрик 45-ия си гол и даде 16-ата си асистенция през сезона в Примера дивисион и помогна на Реал Мадрид да спечели с 4:1 визитата си на Еспаньол в среща от 37-ия кръг, но „белия балет“ официално загуби битката за титлата с Барселона.

Каталунците по същото време в неделя вечер покориха „Висенте Калдерон“ с 1:0 срещу шампиона от миналата година Атлетико (Мадрид) и си осигуриха на 100% първото място кръг преди края на кампанията.

Реал Мадрид събра 89 точки, но Барселона има 93 и от днес официално е новият шампион на Испания за 23-ти път в своята история. Каталунците са на финал в турнира за Купата на краля срещу Атлетик (Билбао), както и в Шампионска лига срещу Ювентус, така че могат да постигнат за втори път „златен требъл“ след 2009 година под ръководството на Хосеп Гуардиола.

Именно възможността за тотално господство на Барселона прави поражението на Реал Мадрид през сезона още по-горчиво, след като отборът на Карло Анчелоти не можа да защити титлата си в Шампионска лига и да осигури на зрителите незабравимо зрелище - „Ел Класико“ на финал в ШЛ.

След нулево първо полувреме на стадион „Корнея ел Прат“ втората част предложи истинска голова фиеста. В 59-ата минута Кристиано се възползва от подаване на Бензема и откри резултата, за да сложи край на серията от пропуски пред вратата на домакините.

В 73-ата минута обаче Кристиан Стуани шокира гостите с изравнително попадение, и то само малко след като Барселона бе повел в резултата на Атлетико. В 79-ата минута обаче Роналдо асистира за Марсело и бразилецът бе точен за 1:2.

В 83-ата влезлият като резерва след почивката Хавиер Ернандес направи асистенция за втория гол на Роналдо, а в първата добавена минута пък Хамес Родригес прати топката в обсега на португалската суперзвезда и той оформи хеттрика си – 1:4.

С 310 гола на сметката си за Реал Роналдо задмина Алфредо ди Стефано и вече е номер две във вечната клубна ранглиста.

All Goals | Espanyol 1-4 Real Madrid 17.05.2015by zidanekrisz