Рома няма спирка - седма поредна за "вълците"

Отборът на Рома доближи лидера Ювентус на 5 точки и дръпна на 15 пред третия Наполи, след като днес "джалоросите" сразиха с 3:1 гостуващия Аталанта в среща от 33-ия кръг на Серия А.

Юве и Наполи обаче все още не са изиграли своите мачове от кръга, съответно срещу Удинезе и Лацио.

Още до почивката столичани дръпнаха с два гола аванс, правейки важна крачка към седмата си поредна победа в Калчото. Така Рома запази теоретични шансове за Скудетото, но по-важното за домакините е, че отборът на Руди Гарсия направи нова крачка към по-реалната си цел, а именно - второто място и директно участие в Шампионската лига.

В 13' Родриго Тадей откри за Рома след асистенция на Додо, а минута преди полувремето Адем Ляич удвои за домакините.

Всичко на "Стадио Олимпико" приключи в 63', когато "вълците" нанизаха и трето попадение. Жервиньо оползотвори асистенция на Ляич и покачи на 3:0, слагайки точка на спора.

Гостите от Бергамо все пак върнаха едно попадение в 78'. Милиачиао се възползва от подаване на Беналуан и отбеляза за 3:1, но това бе и всичко от Аталанта за днешния двубой във Вечния град.