Реал Мадрид мина Барса и се изравни с Атлетико

Реал Мадрид очаквано разгроми с 4:0 Алмерия в среща от 33-ия кръг на Примера Дивисион и излезе на второ място във временното класиране на шампионата.

Анхел Ди Мария, Гарет Бейл, Иско и Алваро Мората бяха точни за "лос меренгес", които събраха актив от 79 точки и се изравниха с лидера Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" обаче все още не са изиграли гостуването си на Хетафе утре вечер.

По-рано днес Барселона изненадващо загуби с 0:1 от Гранада, което и смъкна каталунците на трето място със 78 пункта.

Карло Анчелоти не можеше да разчита на контузения Кристиано Роналдо, както и на наказаните Шаби Алонсо и Дани Карвахал. Вторият капитан на „белите“ Серхио Рамос пък изобщо не попадна в групата за двубоя. Рафаел Варан зае неговото място в отбрана, а Пепе сложи капитанската лента на ръката си. Карим Бензема, Гарет Бейл и Иско започнаха в предни позиции, докато Асиер Ияраменди, Лука Модрич и Анхел Ди Мария действаха в полузащита.

Родри оглави атаката на Алмерия, а капитанът Корона действаше зад него. Елдер Барбоса и Сонго трябваше да атакуват през двата фланга.

Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ очаквано стартира с домакински натиск. Още в 3' Ди Мария стреля бомбено от дистанция, но топката срещна напречната греда. В 6' отново аржентинецът отправи удар, но Естебан спаси. Минута по-късно Ди Мария отправи и трети изстрел от началото на двубоя, но и този път Естебан отрази.

В 21' Гарет Бейл блесна с отличен индивидуален пробив, но Естебан отново бе безпогрешен, лишавайки уелсеца от хубав гол. В 24' Бензема засече центриране на Ди Мария, но извън очертанията на вратата.

4079540

Логичното все пак се случи в 28', когато Анхел Ди Мария ознаменува активната си игра с попадение. „Гаучосът“ матира Естебан с изящен изстрел с левия крак, намирайки противоположния ъгъл на вратата – 1:0.

Втората част стартира вихрено за „лос меренгес“, които решиха всичко в двубоя за само няколко минути. В 53' Карим Бензема пусна подаване към Гарет Бейл, който с нисък изстрел преодоля Естебан за 2:0.

Три минути по-късно резултатът вече бе класически. Иско намери място за стрелба и стреля в близкия ъгъл, окончателно слагайки точка на спора.

4079544

И до края Реал Мадрид продължи да бъде пълен господар на случващото се, като футболистите на Карло Анчелоти не изпуснаха контрол върху срещата. В 60' Коентрао изпусна очи в очи с Естебан, а пет минути по-късно Бензема не съумя да вкара четвърти гол.

Двадесет минути преди края Анчелоти даде почивка на Гарет Бейл и гласува доверие на Алваро Мората, а младокът се отблагодари на своя наставник. В 85' Асиер Ияраменди пусна брилянтен пас към младия нападател, който с техничен изстрел матира Естебан за крайното 4:0 в двубоя.