Реал не оставя Барса на мира, баските вкараха 4 на Депортиво (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Реал (Сосиедад) продължава невероятната си серия от началото на сезона. Баските надвиха с 4:2 домакина Депортиво ла Коруня в спектакъл с красиви попадения и така записаха третата си победа от три мача в Примера дивисион. Футболистите на Еусебио Сакристан заемат втората позиция в класирането непосредствено зад лидера Барселона. Асиер Ияраменди вкара два гола за Сосиедад, а по един добавиха Хуанми и Диего Йоренте. Попаденията на Адриан Лопес и Флорин Андоне не стигнаха на Депортиво за първа победа през кампанията.

Сосиедад направи ударно начало на "Риасор". Още в 3-ата минута Хуанми засече технично от воле невероятно центриране и наказа Ла Коруня. Само минута по-късно баските покачиха на 2:0, а герой бе бившият халф на Реал (Мадрид) Асиер Ияраменди. Той се възползва от лошо изчистване след корнер и от 20 метра прониза мрежата на Титон.

Адриан Лопес върна усмивките на феновете на домакините в 27-ата минута. Нападателят вкара с красив и техничен удар от воле, за да намали резултата. Веднага след почивката пък Андоне възстанови паритета. След свалена топка с глава от свой съотборник таранът скъса мрежата на Херонимо Руй от близка дистанция.

В 83-ата минута обаче Реал излезе отново напред. Диего Йоренте засече с крак центриране от ъглов удар и направи резултата 3:2, а само 3 минути по-късно пак Ияраменди уби надеждите на домакините след страхотен индивидуален рейд.

Така Сосиедад продължава мечтания старт на кампанията и има 9 точки, изоставайки от Барса само по голова разлика. Депортиво пък няма победа и е на 14-о място със само 1 пункт.