Палас продължава свободното падане, още не е вкарал гол (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Кристъл Палас се сгромоляса за четвърти пореден път от началото на сезона във Висшата лига и не може да се отлепи от дъното. "Орлите" загубиха гостуването си на Бърнли с 0:1 и все още не могат да запишат точка от старта на кампанията. Чунг-Йонг Ли направи ужасяваща грешка още в началото на двубоя, която коства загубата на възпитаниците на Франк де Бур. Палас е единственият отбор от първите 4 нива на футбола на Острова, който все още няма отбелязан гол от началото на кампанията.

Южнокореецът върна топката от центъра към вратаря Уейн Хенеси, а това се оказа перфектно извеждащо подаване за Крис Уудс от Бърнли, който необезпокояван достигна кълбото и го мушна покрай уелския страж с удар извън наказателното поле. Така още в 3-ата минута "виненочервените" ликуваха.

Веднага след това пред Кристъл Палас се откриха няколко шанса за изравняване на резултата, но Кристиан Бентеке и Скот Дан бяха спрени от невероятната защита на Бърнли. Въпреки настоятелните опити на лондончани те не достигнаха до попадение и това бе четвърта поредна загуба за тях. Палас е 19-и без точка, като е само пред Уест Хем, но "чуковете" играят утре с Хъдърсфийлд и може да оставят "орлите" да търкат дъното. Бърнли пък постигна втората си победа за сезона и е седми със 7 точки в актива си.