ПСЖ грабна пета поредна Купа на Лигата след разгром над Монако (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

ПСЖ продължава да бъде абсолютен доминант в домашните турнири, а Монако за пореден път не оказа никаква съпротива на големия си съперник и загуби финала за Купата на Лигата с 0:3. По този начин парижани печелят трофея за пети пореден път и са рекордьори в надпреварата с общо 8. Миналата година тимът на Унай Емери отново разгроми този на Леонардо Жардим, но тогава резултатът бе 4:1.

Кавани даде преднина на парижани още в 8-ата минута след точно изпълнена дузпа. Тя дойде след нарушение на Камил Глик срещу Килиан Мбапе. Съдията трябваше да използва системата VAR, за да се убеди дали има 11-метров наказателен удар, но в крайна сметка такъв бе отсъден, а уругваецът не сгреши.

В 21-ата Анхел Ди Мария покачи на 2:0, след като бе изведен зад отбраната на монегаските чрез гениален пас на Мбапе. Аржентинецът простреля Субашич отблизо и почти подсигури успеха на ПСЖ.

Това стана факт в 85-ата минута, когато отново Кавани отбеляза за крайното 3:0 и донесе Купата във витрината на парижкия гранд.