Гениални Меси и Суарес измъкнаха Барса за 1 минута в уникално дерби със Севиля (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Луис Суарес и Лионел Меси вкараха 2 гола за Барселона за по-малко от минута в края на мача срещу Севиля и измъкнаха равенството 2:2 на "Рамон Санчес Писхуан". Срещата от 30-ия кръг на Ла Лига предвещаваше първа загуба за каталунците в шампионатен двубой този сезон, но в 88-ата и 89-ата минута гостите постигнаха равенството и записаха 37-и пореден мач в Примера Дивисион без поражение.

Домакините поведоха в 36-ата минута, след като Кореа проби в пеналта и центрира по земя към Франко Васкес, а той прониза Марк-Андре Тер Щеген за 1:0. В 50-ата севилци удвоиха, след като Серхио Ескудеро стреля мощно, Тер Щеген спаси, но при добавката Луис Муриел бе точен за 2:0.

Останалият извън игра Лионел Меси влезе като резерва в 58-ата минута, само 3, след като Барса бе на път да инкасира трето попадение. Навас стреля, след като преодоля Тер Щеген, но Пике изби от голлинията.

Така се стигна до 88-ата, когато след центриране от корнер Суарес вкара с атрактивна странична ножица и върна интригата в мача. Едва 50 секунди по-късно геният на Меси отново излезе наяве. Той получи пас от Коутиньо и застреля стража на Севиля с премерен удар зад дъгата на наказателното поле.

Така Барса остана убедителен лидер със 76 точки, а вторият Атлетико (Мадрид) има в актива си 64 и мач по-малко. Севиля пък е на 6-а позиция с 46 точки.