Попето и Рубин разбиха Амкар на Занев, капитанът на националите с асистенция

снимка: twitter.com

Отборът на Рубин (Казан) разби с класическото 3:0 с Амкар като гост в Перм в мач от 26-ия кръг на руската Премиер Лига. Българският нападател Ивелин Попов записа пълни 90 минути за отбора си и асистира на Олег Кузмин за последния гол в мача. От другата страна Петър Занев също изигра цял мач, но с нищо не успя да помогне на Амкар.

Първите две попадения за Рубин реализира Сердар Азмун през първото полувреме. В 24-ата минута иранският нападател вкара с глава след центриране от корнер на Кристиан Нобоа. В 39-ата отново Азмун с прекрасно воле изпрати топката в горния ляв ъгъл на Нигматулин, а асистенцията отново беше дело на Нобоа.

Попето получи топката на дъгата на наказателното поле в 77-ата минута и подаде на намиращия се вдясно от него Кузмин, който с фалцов удар опъна мрежата зад Артур Нигматулин. Това бе мач номер 200 за Олег Кузмин с фланелката на Рубин и той направи перфектен подарък за себе си и за привържениците на тима.

Рубин е осми в класирането с 34 точки. Амкар пък развали серията си от две поредни победи и е 12-и с 28 пункта.