Победната серия на Локо (Сф) продължи и срещу Черно море (ВИДЕО и СНИМКИ)

Локомотив (София) победи Черно море (Варна) с 2:1 на стадиона в столичния квартал "Надежда", с което тимът на Димитър Васев измести Берое (Стара Загора) от третото място в класирането на "А" група. Черно море пък запазва осмата си позиция след 21-ия кръг.

Локомотив и Черно море изиграха най-хубавия мач от началото на 21-ия кръг в "А" група. Двата отбора започнаха много динамично, като "железничарите" удариха греда още във втората минута чрез Евертон Джилио-Том, а в последвалата контра Вилиян Бижев стреля с глава над вратата на Божидар Митрев от отлична позиция.

Локомотив все пак стигна до своето в 17-та минута, когато Румен Трифонов проби по лявото крило и пусна успореден на голлинията пас, а Преслав Йорданов засече топката на далечната греда за 1:0.

4135181

Черно море отговори моментално и притисна своите съперници, но първото положение за гол беше създадено едва след половин час игра, когато Михаил Венков затрудни Митрев с центрирана топка, която можеше да бъде засечена от нападателите на "моряците" в разбъркването. Капитанът Александър Бранеков обаче се намеси адекватно и изби топката. Варненците изравниха в 43-та минута чрез Иван Коконов, който овладя топката близо до центъра и пробяга разстоянието до ъгъла на наказателното поле. Той реши да стреля моментално, а диагоналният удар оплете топката в далечния ъгъл на слисания Митрев.

4135180

Неговите съотборници също не останаха безучастни и още след центъра Емил Гъргоров даде отличен пас на Даниел Генов, който обаче не успя да се разпише и първото полувреме приключи с равенство 1:1. Второто полувреме беше също толкова динамично и можеше да започне със светкавичен гол, но ударът на Тодор Паланков и добавката на Себастиан Ернандес така и не попаднаха в мрежата на Митрев.

Преслав Йорданов пък отговори за Локомотив в 55-та минута, когато Александър Чанович спаси негов изстрел от много удобна позиция. Даниел Генов се реваншира за пропуска си през първото полувреме и се разписа в 76-та минута за крайното 2:1. Елтон дош Рейш проби по дясното крило и пусна ниска топка успоредно на вратата на Черно море, а след кратко разбъркване тя се озова на крака на притичалия от задна позиция Генов.

4135184

Нападателят не сгреши пред празната мрежа на Черно море и вкара за победата на Локомотив. Междувременно, Локомотив пропусна отличен шанс да си реши мача в заключителните минути на редовното време. Преслав Йорданов се озова сам срещу вратата на Черно море в 84-та минута, но неговият удар беше неточен и Черно море получи шанс да измъкне равен. Това обаче не се случи и варненците направиха решителна крачка към втората шестица.