Литекс се изложи в Дупница (ВИДЕО)

снимка: pfclitex.com

Литекс остана на четвъртото място в генералното класиране на българската футболна "А" група, след като воденият от Красимир Балъков отбор спечели точка при равенство 0:0 срещу Марек (Дупница). Ловчанлиите всъщност загубиха третата си позиция след 21-ия кръг, като на точка пред тях се намира отборът на Берое (Стара Загора), който победи с 1:0 ЦСКА.

Литекс беше далеч по-активният отбор през първото полувреме, но ловчанлиите създадоха само едно чисто положение, и то в самото начало. Страхил Попов изпрати топката в наказателното поле на Марек, а защитата на домакините я пропусна и тя стигна до краката на централния нападател Бьорн Маарс. Неговият удар обаче беше неточен и Литекс пропусна да поведе още в третата минута.

Данило Асприля пропусна следващото положение за Литекс, дошло от пряксвободен удар в 20-та минута, като това беше и последният по-интересен момент през първата част. Страхил Попов и Данило Асприля бяха отговорни за по-интересните моменти на терена и в началото на второто полувреме, въпреки че ловчанлиите отново не успяха да стигнат до гол.

Десният бранител на Литекс прати далечен пас в наказателното поле в 55-та минута и Асприля укроти топката по отличен начин, след което обаче не успя да уцели рамките на вратата. Пет минути по-рано Бьорн Маарс пропусна да се разпише с глава, а в 70-та минута норвежецът можеше да вкара гол и след разбъркване, но топката така и не стигна до вратата. Противно на развоя на мача, Марек можеше да стигне до гол след точно час игра на "Бончук".

Дупничаните, които разчитаха предимно на центрирания, имаха шанс да поведат след корнер, но Винисиус Баривиейра реагира навреме на удара на Емил Виячки и спаси Литекс от срамно поражение. Кирил Десподов, появил се в игра през второто полувреме на мястото на Милчо Ангелов, получи възможност да вкара за Литекс в 81-та минута от пряксвободен удар, но той също пропусна.

Неговият удар беше уловен от Емил Михайлов, който спаси и удар от границата на наказателното поле на младия нападател на Литекс в четвъртата минута на добавеното време. Отново Десподов получи шанс да се разпише в заключителните секунди, но неговият удар със задна ножица мина на около метър от дясната греда на Михайлов. Това беше последната атака и двубоят на "Бончук" завърши при нулево равенство.

Марек остава на предпоследно място в класирането на "А" група само кръг преди края на редовния сезон. Дупничаните са с актив от 14 точки и изостават с шест от отборите на Славия и Локомотив (Пловдив). Те имат и седем пункта аванс срещу опашкаря Хасково.