Победа за Рилски спортист в Балканска лига

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист (Самоков) победи гостуващия БК Пея (Косово)  със 105:97 точки след продължение и записа трета поредна победа  в група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже. Редовното  време завърши 87:87, а срещата беше изключително оспорвана и  драматична.

Възпитаниците на Росен Барчовски играха много силно в  добавените пет минути, направиха серия от 12:0 и стигнаха до  успеха. Баскетболистите от Самоков губеха с 20:28 след първата част  и с 39:45 на почивката след феноменална тройка на Герти Шима. След по-добра игра в третата четвърт домакините успяха да  стигнат до обрат 63:61 след 30 минути.

Българите направиха серия от 12:7 в последната част и  поведоха със 75:68 по-малко от седем минути преди сирената. Драмата настъпи в последните 55 секунди при 82:82. Върнън  Тейлър вкара кош, но гостите отговориха с тройка на Самир  Шаптахович. След това Джулиън Норфлийт изведе домакините напред  с два наказателни удара, а след него Тейлър вкара само един за  87:85.

След това Шаптахович изравни и прати мача в продължение. В добавеното време след 93:94 домакините направиха серия от  12:0, поведоха със 105:94, а накрая Шаптахович отбеляза тройка. Най-резултатен за Рилски спортист беше Йордан Бозов с 21  точки. Джулиан Норфлийт се отчете с 20 точки и 7 асистенции, а  Златин Георгиев завърши с 19 точки.

Върнън Тейлър записа  "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби. За гостите изключителен мач направи Самир Шаптахович, който  реализира 38 точки (осем тройки). Герти Шима добави 15 точки. "Започнахме мача лошо, с грешки, без концентрация, без  настроение.

Отрази ни се двубоя с Левски, който загубихме.  Имахме сериозни разговори след него. Все пак това е турнир и  всяка победа е важна. Трета победа за нас, първи сме в  класирането и това е най-важно. Групата е много равностойна и  трябва да се вземат всички домакинства и минимум едно гостуване.

Недоволен съм от играта в защита. Все пак трябва да спомена  Златин Георгиев, който направи много важни минути и кошове",  коментира след двубоя старши треньорът Росен Барчовски, цитиран от БТА.