Пирин удари слаб ЦСКА в контрола в Благоевград

Пред около хиляда зрители на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград местният Пирин спечели с 1:0 контролата си с лидера в А група ЦСКА. Старши-треньорът на „армейците“ Стойчо Младенов не присъства на приятелския двубой, тъй като часове по-рано бе получил скръбната вест, че майка му е починала.

Единственото попадение в двубоя падна в самия край на първото полувреме и бе дело на Юлиан Попев след асистенция на Владислав Златинов. В състава на ЦСКА фигурираха имената на футболисти, които рядко получават шанс за изява през сезона до момента, като най-активният за „червените“ бе юношата на Пирин Антон Карачанаков.

Именно след негова акция бе създадено първото добро положение през иначе скучното първо полувреме. В 40-ата минута той направи пробив по дясното крило и центрира за Неманя Милисавлевич, който реши да стреля пред границата на наказателното поле, но стражът на домакините Христо Бахтарлиев.

4118113

Голът падна след колективна грешка в отбраната на ЦСКА, която позволи на Златинов да открадне топката и да изведе на чиста позиция Попев. За него не бе трудно да простреля резервния вратар на „червените“ Анатоли Господинов за 1:0.

Само веднъж след почивката ЦСКА застраши сериозно вратата на Пирин и реално стигна до гол, дело на Еденилсон Бергонси. Още преди той да прати кълбото в мрежата обаче бе отсъдено нарушение в атака и голът на бразилеца бе отменен.

По-чистите положения през второто полувреме се откриха пред играчите на „орлетата“ след отлични контраатаки, но в два от случаите, когато футболисти излизаха сами срещу него, вратарят Господинов се намеси успешно.

4118114

В 68-ата минута пък Войнов бе изведен отдясно в наказателното поле, като реши да стреля по земя в далечния ъгъл, но прати кълбото на сантиметри от гредата.

За ЦСКА започнаха Господинов, Сендрино Мисиджан, Пламен Крачунов, Денис Причиненко и Кристиан Супусепа в ариегарда. В последствие в игра се появи и Апостол Попов в началото на второто полувреме, заставайки на десния бек. Петър Витанов, Еденилсон Бергонси и Маркиньос си партнираха в средата на терена, а през втората част на мястото на бразилеца с български паспорт игра Божилов.

Неманя Милисавлевич и Антон Карачанаков подпомагаха по фланговете централния нападател Иван Ангушев. Четвърт час на техните места поиграха 16-годишния Айкут Рамадан, Божидар Чорбаджийски и Марин Петров.