Петко Маринов: Дунав е лицето на женския ни баскетбол

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 нанесе първа загуба на Нефтохимик 2010 за сезон 2013-14 след 97:71 в залата в русенския квартал "Здравец". Треньорът на шампионките Георги Божков не пропусна да благодари на своя колега Петко Маринов и ръководството на бургаския клуб за съгласието им да се промени домакинството на срещата между двата отбора от шестия кръг на НБЛ-жени.

По програма двубоят трябваше да се играе в Бургас. Гостуванията на единствения представител на България в европейските клубни турнири по баскетбол при дамите в Швеция и Русия обаче доведе до искането от русенското ръководство за спестяване на пътуването до морето.

"Това беше голям жест и много малко отбори биха го направили", сподели Божков.

"Аз мисля, че всеки трябва да постъпи по този начин. Единственият евробоец, който е при жените е Дунав. Ако искате вярвайте, но много се ядосвахме за тази загуба в Русе от Мерсин. Следихме какво става и в Швеция и искрено стискахме палци. Пак казвам, че ние може и да се боричкаме помежду си тук, но в края на краищата в момента Дунав е лицето на нашия женски баскетбол", добави Петко Маринов.

Двамата наставници коментираха и динамиката на двубоя между тях в Русе.

"Нещата се промениха за няколко минути. Нефтохимик започна ударно със силна серия. След това ние направихме доста добра серия и обърнахме резултата. През второто полувреме ние стояхме по-добре физически.

Доволен съм от младите момичета Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева, които направиха много силен мач. Пожелавам бързо възстановяване на Жаклин Златанова, на която даваме вече по няколко минути в мач. Дано си върне формата, в която е била", каза треньорът на Дунав.

"Имам много голям опит и като треньор на мъжки баскетболни отбори. Участвал съм и в европейските турнири. Знам каква е разликата между по-добрия и по-слабия отбор. Не ми се иска да го признавам, но именно в тези няколко минути един по-добър отбор "натиска педалите" и разликата идва.

За голямо съжаление трябва да призная, че и в този мач се получи подобна ситуация. В началото отборът на Дунав бе като че ли разсеян малко може би и вследствие на мача в Швеция. С няколко ударни минути, натискане в защита и безобразна наша игра в защита обаче постигна заслужена победа. Ние бяхме направо разфасовани.

Пожелавам Ви и достойно представяне в мачовете за Еврокупата на ФИБА. Наистина играхте много добре срещу Мерсин. Заслужавате похвала за това, което правите", коментира Петко Маринов.

Той добави, че бургаският отбор ще вземе мерки и ще се подсили след Нова година, за да е конкурентоспособен на своите противници в първенството на НБЛ-жени в решаващите срещи през пролетта.