ПАОК и Бербатов казаха "чао" на Лига Европа с гръмка победа в Дортмунд

снимка: PAOK FC

ПАОК и Димитър Бербатов постигнаха звучен успех с 1:0 като гост на гранда Борусия (Дортмунд) в последния кръг от груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение в срещата реализира Роберт Мак в 33-ата минута след подаване на Дмитрис Константинидис, а това се оказа и единственият точен удар в актива на гостите.

Той обаче беше напълно достатъчен за крайния успех, с който ПАОК подобаващо се разделя с европейските клубни турнири през този сезон. Димитър Бербатов игра до 71-ата минута, но нямаше много възможности да демонстрира уменията си, предвид дефанзивната тактика на ПАОК, подчинена единствено на контраатаката.

След почивката в игра за Дортмунд се появиха Хенрих Мъхитарян и Пиер-Емерик Обамеянг, като последният за малко не реализира 18-ия си гол в 16-ия си мач, но нацели гредата с глава и пропусна най-чистото положение за домакините.

Дортмунд няма да страда особено от поражението, защото с 10 точки е на второ място и се класира напред още преди седмици. Германците обаче сдадоха лидерството в група С за сметка на Краснодар, който спечели с 3:0 визитата си на Габала и с 13 пункта финишира първо в крайното класиране. ПАОК със 7 пункта е трети, а Габала с 2 остава последен.

След колебливите изяви през ноевмри ПАОК вече се намира в далеч по-добро състояние и записа четвърта поредна победа във всички турнири, като последното поражение е от пети ноември – 1:2 от Краснодар в Лига Европа.