Ливърпул приключи като лидер, Наполи пак громи в Лига Европа

Атакуващото трио Адам Лалана, Дивок Ориги и Роберто Фирмино не можа да изведе Ливърпул до победа в гостуването на Сион в 6-ия кръг на Лига Европа и двата тима завършиха наравно 0:0.

Това обаче бе напълно достатъчно за мърсисайдци да запазят първото място в класирането на група В с 10 точки в актива си. Във втори пореден двубой след поражението с 0:2 от Нюкасъл във Висшата лига отборът на Юрген Клоп не отбелязва гол, но изпълни целта си в евротурнирите и продължава уверено напред.

Сион остава втори с 9 точки, докато Рубин на наказания Благой Герогиев (той игра цял мач) е трети с 6 точки, след като завърши 2:2 при визитата си на Бордо, а французите останаха последни с 4 пункта.

В другите групи Наполи записа шеста поредна победа в Лига Европа, след като разгроми с 5:2 Легия (Варшава), а попаденията бяха дело на Чалоба, Лоренцо Инзинье, Хосе Мария Кайехон и Дрийс Мертенс (2).

Изненадващо голяма драма имаше в Пилзен, където класиралите се вече напред Виктория и Виляреал завършиха наравно 3:3. Домакините поведоха с ранна дузпа, отбелязана от Колар, но испанците обърнаха с попадения на Бакамбу и Джовани дос Сантос. Коварик изравни за 2:2, а в 90-ата минута Ховара помисли, че е донесъл престижен успех за Виктория, но Бруно в четвъртата добавена минута се разписа за крайното 3:3.

Олимпик (Марсилия) пък заслужи промоция към фазата на елиминациите с победа 4:2 като гост на Слован (Либерец), а Спортинг (Брага) направи 0:0 при визитата си на Грьонинген и запази първото място в група F.