Панатинайкос удари Фенербахче в балканското дерби от Евролигата

снимка: euroleague.net

Гръцкият гранд Панатинайкос победи гостуващия Фенербахче (Турция) със 76:67 точки в среща от 11-ия кръг в група "Е" на Евролигата.

Срещата беше с по-особен заряд заради завръщането на Желко Обрадович в Атина. Той дълги години беше начело на Панатинайкос, но сега е треньор на Фенербахче.

За победителите се отличи Майк Брамос с 23 точки, от които 7 тройки. Така той стана първият баскетболист вкарал толкова пъти от далечна дистанция в трети пореден мач. Димитрис Диамантидис добави 15 точки, 6 борби и 6 асистенции. Антонис Фотсис и Зак Райт се отличиха с по 10 точки за домакините.

Емир Прелдзич вкара 13 точки, 5 борби и 6 асистенции за Фенербахче, а Боян Богданович добави 10 точки.

В група "F" Реал Мадрид (Испания) спечели срещу гостуващия ЦСКА Москва (Русия) с 93:79 точки, но и двата тима се класира за плейофите, посочва БТА. Реал и ЦСКА са с по 9 победи и 2 загуби, но испанците са с по-добра точкова разлика срещу останалите отбори в групата и затова са начело в класирането.

Осем пъти имаше равенство в резултата, а 17 пъти отборите разменяха водачеството си през оспорваното първо полувреме, като Реал реши двубоя в последните 10 минути, които спечели с 27:18 точки.

Руди Фернандес се отличи с 28 точки за победителите, а с 15 точки завърши Никола Миротич. За руския тим най-полезни бяха Сони Уиймс с 28 точки и Ненад Кръстич с 14 точки.

В друга среща от групата сръбският шампион Партизан (Белград) победи Макаби (Тел Авив, Израел) със 72:79 точки с решаваща тройка 24 секунди преди сирената на Богдан Богданович. Той завърши с 18 точки и 6 асистенции.

Локомотив Кубан (Русия) се наложи като гост над Жалгирис (Литва) с 86:85 точки след кош на Маркъс Уилямс в края.

Ето и всички резултати и временното класиране след снощните мачове от втората групова фаза на Евролигата: