Олимпик (Лион) и Борусия (Дортмунд) изхвърчаха от Лига Европа!

снимка: twitter.com

ЦСКА (Москва) хвърли бомбата на 1/8-финалите в Лига Европа, след като отстрани Олимпик (Лион). Московчани надвиха френския гранд като гост с 3:2 в мача реванш, а първата среща бе приключила с победа на Лион с минималното 1:0. Така с повече голове на чужд терен тимът на Виктор Гончаренко ликуваше след последния съдийски сигнал.

Гостите поведоха в 39-ата минута с гол на Александър Головин. Халфът на ЦСКА стреля от границата на наказателното поле и врътна топката технично в далечния ъгъл на Антони Лопеш.

През втората част, в 58-ата минута Корне успя да изравни резултата след солова акция на Жордан Фери, завършила с центриране към нападателя. Той се позиционира добре в пеналта и наказа московчани с удар от близка дистанция.

Гостите обаче не бяха казали последната си дума. В 60-ата минута те организираха страхотна атака, която завърши с центриране отдясно към Ахмед Муса, а той скочи на плонж и с шпагат вкара за 2:1. Пет минути по-късно ЦСКА вече постави под сериозен въпрос класирането на Лион с трети гол. Той бе дело на Понтус Верблум.

Мариано Диас успя да върне надеждите на домакините в 71-ата минута след пас на Бертран Траоре, но това се оказа крайният резултат в срещата и играчите на Бруно Женесио напуснаха надпреварата. Иначе родният национал Георги Миланов бе в състава на гостите, но остана неизползвана резерва.

Друг от големите фаворити Борусия (Дортмунд) също се прости с Лига Европа на 1/8-финалите. Отборът на Петер Щьогер завърши наравно 0:0 гостуването си на Залцбург, а преди седмица се бе издънил у дома след загуба с 1:2.