Няма Каранга, няма проблем! ЦСКА-София сгази Верея и излезе от кризата

снимка: lap.bg

ЦСКА-София разби Верея с 5:1 в трети кръг от шампионския плейоф на Първа професионална лига. Двубоят на „Армията“ мина без голмайстора на „червените“ Фернандо Каранга, но възпитаниците на Стамен Белчев не показаха по никакъв начин, че отсъствието му ги безпокои.

Те водеха с 3:0 още на почивката след попадение на Роланд Алберг и два гола с глава на капитана Божидар Чорбаджийски. През втората част Алберг вкара второто си попадение в мача и 4-о за своя тим. Едва в края на мача старозагорци погледнаха към вратата на съперника и предизвикаха грешка на стража Витаутас Черниаускас, след която Мохамед Шемлал отбеляза почетен гол. Футболистите на Стамен Белчев обаче отбелязаха последни, след като Станислав Манолев се разписа от дузпа в последната минута.

ЦСКА-София натика старозагорци в собствената им половина и за миг не издаде слабост, която да накара Верея да атакува. „Червените“ показаха на съперника какъв ще бъде мачът още в 8-ата минута. Станислав Манолев стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в напречната греда след техничния удар.

В 17-ата минута обаче нямаше какво да помогне на гостите. Станислав Манолев настигна една топка на десния фланг и я центрира меко в пеналта, а там Роланд Алберг се измъкна от отбраната на Верея и с красиво воле я насочи в мрежата на Пламен Колев за 1:0.

Тиаго Родригес пропусна да се разпише от непосредствена близост две минути по-късно, но грешката му бе поправена в 30-ата от Божидар Чорбаджийски. Самият Тиаго центрира от корнер, а капитанът на домакините надскочи всички и с глава покачи на 2:0.

Сякаш на шега, в 44-ата минута упражнението бе повторено. След ново центриране от корнер пак Чорбаджийски се оказа най-далновиден и отбеляза второ попадение на своята сметка с глава. Това сложи край на полувреме, в което Верея не посмя да излезе от собствената си половина.

След почивката случващото се на „Българска армия“ не се промени коренно. В 52-ата минута Верея вече изоставаше с 4 попадения, след като и Роланд Алберг удвои собствения си актив. Той получи пас в наказателното поле и стреля не особено убедително с левия крак. Стражът на Верея Пламен Колев обаче не се намеси добре и резултатът набъбна на 4:0.

В 79-ата Чорбаджийски бе на път да отбележи своя хеттрик. Бранителят вкара за трети път топката във вратата на старозагорци, но бе извършил фаул в атака и голът му не бе зачетен.

Верея погледна към вратата на съперника чак накрая, когато вече нямаше значение. В 83-ата минута вратарят на домакините Витаутас Черниаускас допусна груба грешка и позволи на резервата Мохамед Шемлал да вкара почетен гол.

Той обаче не оформи крайния резултат, тъй като в последната минута на мача бранител на Верея фаулира Стойчо Атанасов в наказателното поле и домакините получиха право да изпълнят дузпа. С изпълнението се нагърби Станислав Манолев и бе безгрешен от бялата точка, за да донесе разгромния успех на своя тим.

След убедителния успех ЦСКА-София излезе от миникризата от две поредни загуби – с 2:3 от Лудогорец в Първа лига и с 0:2 от Левски в първи полуфинал за Купата на България. „Червените“ продължават гонитбата с Лудогорец, като заемат втора позиция с 69 точки и чакат грешка на шампионите в гостуването на Левски по-късно днес. Верея пък допусна трето поредно тежко поражение и остава на 6-о място с 35 пункта.