Неймар ялов, Марсело контузен, но Бразилия чукна Сърбия

снимка: fifa.com

Бразилия се справи без много зор със страхлива Сърбия с 2:0 в последен мач от груповата фаза на Мондиала в Русия. Така Селесао спечели групата, а западните ни съседи се прибират с подвити опашки.

Неймар и компания започнаха по-силно двубоя, но след първите 5-10 минути играта се поизравни. Около 30-ата минута Габриел Жезус бе близо до гола в две положения, но не успя да открие резултата, което се отдаде на Паулиньо пет минути по-късно, а асистент стана съотборникът му в Барселона Филипе Коутиньо.

Втората част започна с пропуск на Неймар, който в 57-ата минута се размина с втори гол за Бразилия, но стреля в тялото на Стойкович. Сърбия отвърна със силни десет минути след 57-ата, когато Александър Митрович пропусна цели три възможности да изравни. Точка в спора сложи Тиаго Силва след удар с глава в 69-ата минута, след което духът в сръбския отбор тотално спадна, а Бразилия започна да се забавлява. До края Неймар се отчете с няколко пропуска, а резултатът остана непроменен.

Бразилия завършва на първо място в група Е със 7 точки и ще срещне Мексико в следващата фаза, Швейцария е на второ място след хикс с Коста Рика - 2:2 и ще играе с Швеция на 1/8-финалите.