Световният шампион Германия се детронира сам!

Германия падна с 0:2от Южна Корея и напълно заслужено сдаде трона на световния футбол. Немците цял мач се мъчеха срещу непретенциозните азиатци, без да създаде нещо повече от лек смут пред вратата им. Безидейният Бундестим тотално се предаде в продълженията, когато 2 бързи гола на корейците сложиха точка на мъките за германците.

По този начин селекцията на Йоахим Льов завърши на последно място с 3 точки. Също толкова имат и корейците, които обаче минават пред Бундестима заради по-добрите преки сблъсъци.

Напред в турнира продължават съставите на Швеция и Мексико с по 6 точки, като скандинавците заеха първото място след днешния бой над "ацтеките" с 3:0.

Германците явно очакваха съперника сам да се бие, а още в началните минути стана ясно, че южнокорейците са на друго мнение. Затова и не бе изненадващо, че Хюн-Мин Сон бе първи близо до гола в срещата.

Снимка 365113

Най-опасният футболист на корейците засече топка по диагонал от наказателното поле, която премина на сантиметри над гредата.

Постепенно германците опитаха да изнесат играта в половината на съперника. Въпреки това те не успяваха да стигнат до голова опасност пред отличнопазилия в мача Йо, който какво казва клишето, спаси всичко, което можеше да се спаси. А през първото полувреме положенията не бяха много.

Снимка 365129

В края на първото полувреме Хюн-Мин Сон се опита да си изпроси дузпа, но правилно такава не бе отсъдена и така при резултат 0:0 двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част започна ударно с натиск на германците, които вече знаеха, че победата им е задължителна с оглед развоя на събитията на мача Мексико - Швеция.

За по-малко от 5 минути Горецка и Вернер пропуснаха от добри положения, като особено чисто бе това на Горецка, който от близка дистанция с глава пред вратарското поле не успя да преодолее вратаря на корейците.

Снимка 365112

С течение на времето обаче германците все повече изпитваха трудности да организират по-смислени атаки, макар че селекцията на Льов владееше по-трайно топката. В 68-ата минута Марио Гомес също пропусна да вкара с глава от удобна позиция.

В 87-ата минута Матс Хумелс бе намерен непокрит на метри от голлинията, но защитникът на Байерн направи и невъзможното, за да изпрати топката извън целта!

Снимка 365148

При разбъркване в наказателното поле Ким остана сам срещу Нойер и прати топката в мрежата! Последва сигнал за засада, но след консултация с ВАР системата се видя, че такава няма, тъй като преди гола Тони Кроос играе с топката - 1:0!

В 96-ата минута Хюн-Мин Сон излезе на празна врата и подпечата отпадането на Германия от турнира за крайния резултат - 2:0!

И така, първата голяма бомба на Мондиал 2018 е факт! Световният шампион отпада още в груповата фаза, което с оглед представянето на отбора от началото на турнира по-скоро изглежда закономерно...