Немска вихрушка опустоши Бордо

Айнтрахт Франкфурт затвърди впечатлението, че немските отбори се представят силно в Лига Европа, след като без особен проблем разби селекцията на Бордо с 3:0 у дома.

Германците бяха абсолютно безмилостни срещу носителя на Купата на Франция и още в 4' Кадлец откри резултата, докато 12 минути по-късно той беше удвоен от Рус. До края на частта домакините изпуснаха още няколко удобни шанса.

Второто полувреме се разви по същия начин, като в в 52' Констант Джакпа реши всичко в срещата, а в 62' Орбан си изкара червен картон и остави Бордо с човек по-малко. Оставащият половин час мина под диктовката на Айнтрахт, но до нов гол не се стигна.

В другата среща от групата Апоел Никозия успя да удържи натиска на Макаби Тел Авив и стигна до равенство 0:0.

Израелският тим обаче може да съжалява за изпуснатия двубой, тъй като надигра тотално своя съперник, а в добавеното време Инжаки изпусна дузпа, спасена от вратаря на гостите.

Така, Айнтрахт поведе с 3 точки в групата, докато Апоел и Макаби делят 2-ото място. Бордо се закотви на дъното с отрицателна голова разлика.