Мощен Рубин вкара пет в първия си мач

Руският колос Рубин Казан стартира по фантастичен начин участието си в тазгодишния сезон на Лига Европа, след като днес гордостта на Татарстан разгроми с 5:2 домакините от Марибор в първи мач от група D на турнира.

На почивката руснаците водеха с 2:1, след като Караденис и Маркано вкараха за гостите, а Милец върна един гол за словенците.

След почивката двата отбора продължиха да си вкарват, но Рубин излезе краен победител в сблъсъка. Еременко направи резултата 1:3, преди Фаич да намали за 2:3 в 73'.

В добавеното време обаче Рубин добави още две попадения на сметката си, дело на Саломон Рондон и Александър Риазанцев.

В друг мач от група D носителят на ФА Къп Уигън, който вече се състезава във втория ешалон на английския футбол - Чемпиъншип, стартира с равенство 0:0 при визитата си на белгийския Зулте-Варегем.

В следващия кръг Рубин приема Зулте-Варегем, докато Уигън домакинства на Марибор.