Наполи сложи петица на Самп

Наполи постигна убедителна победа с 5:1 като гост на Сампдория на стадион „Мараси“ в Генуа в двубой от неделната програма на предпоследния 37-ми кръг на Серия А.

Мачът нямаше значение за нито един от двата тима, тъй като възпитаниците на Рафаел Бенитес отдавна се бяха примирили с третата си позиция в класирането, докато Самп се утвърди в златната среда без опасност от изпадане.

Дуван Сапата изведе гостите напред в резултата в 19-ата минута, а националът на Италия Лоренцо Инзине покачи на 0:2 в 27-ата с третия си гол в шампионата и общо 9-ти през сезона във всички турнири.

Инзине имаше основна заслуга за успеха с 3:1 над Фиорентина във финала в турнира за Купата на Италия, когато реализира първите две попадения за тима си в началото на срещата.

Едер върна интригата в срещата на „Мараси“ в 30-ата минута, но само 120 секунди по-късно Хосе Кайехон отново възстанови преднината на гостите от два гола. В 47-ата минута бе ред на Марек Хамшик да се разпише, а крайното 1:5 бе оформено с автогола на Шкодран Мустафи.

Така Наполи има 75 точки на третата позиция, а Сампдория е с 44 на 12-то място.