Георги Миланов докосва титлата в Русия

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на ЦСКА Москва оглави временното класиране в руската Висша лига, след като днес "армейците" спечелиха с 2:0 домакинството си на Том Томск в среща от предпоследния 29-и кръг на шампионата.

Така ЦСКА се възползва от инцидентите по време на двубоя между досегашния лидер Зенит и Динамо Москва, който така и не завърши поради нахлуване на фенове на терена. Столичани имат вече 61 точки, докато вторият Зенит остава с 60.

На трето място е Локомотив Москва, който е с 59 пункта, но и мач по-малко. "Железничарите" могат отново да оглавят таблицата при успех над Ростов като гост, като при всички положения всичко ще се реши в последния 30-и кръг. Тогава ЦСКА приема Локомотив в дербито на Москва, като това може да се окаже шампионски сблъсък и за двата отбора.

Българският национал Георги Миланов стартира като титуляр за ЦСКА, като българинът получи жълт картон и остана на терена до 74'. Тогава той бе заменен от швейцареца Стивън Зубер. Цял мач за Том изигра бившият футболист на Левски Живко Миланов.

И двата гола за ЦСКА паднаха след почивката, когато "армейците" нанесоха своя удар. В 62' Сабитов си отбеляза автогол, а в последната минута Думбиа реши всичко с втори гол за домакините.

Двубоят между Ростов и Локомотив Москва е по-късно днес, а решаващият сблъсък между ЦСКА и Локомотив ще се изиграе идния четвъртък.