Наполи попилян от Аталанта

Наполи изживя поредно тежко гостуване в Бергамо и бе сразен с 3:0 от домакините Аталанта след кошмарно второ полувреме за възпитаниците на Рафаел Бенитес.

Херман Денис наказа бившия си тим в 47-ата и 65-ата минута, за да даде комфортен аванс на бергамаските, а Макси Моралес в 70-ата се възползва от поредната груба грешка на футболис в небесносиньо.

В отчаянието си Дриес Мертенс опита да симулира за дузпа в 68-ата минута с комичен плонж, който единствено му донесе заслужен жълт картон. Безсилието на Наполи през целия мач не можа да бъде заличено дори от включването в игра на Гонсало Игуаин след почивката.

Рафаел Бенитес нямаше видими причини, поради които да остави Игуаин и Марек Хамшик на пейката, но го направи и предизвика въпросителни погледи сред специалисти и фенове.

Така Наполи остава на 3-то място с актив от 44 точки и не можа да се възползва от грешната стъпка на Фиорентина късно снощи, след като „виолетовите“ също загубиха с 1:0 като гост на Каляри.

Разликата между играчите на Бенитес и тези на Винченцо Монтела е 3 точки, но Наполи може да се отдалечи на 9 от втория Рома, ако „вълците“ спечелят отложения си мач от кръга срещу Парма. Силният дъжд в столицата Рим принуди организаторите на отменят домакинството на Рома и мачът ще бъде пренасрочен за друга дата.

Аталанта, която само два пъти е губила като домакин на Наполи в последните 11 мача на „Стадио Атлети Адзури д'Италия“, има 27 точки на 12-ата позиция. „Небесносините“ от Неапол пък прекъснаха серията си от 11 срещи без поражение във всички турнири.