Ливърпул се отдалечи от титлата

Ливърпул се провали в опита си да се доближи до лидерите в английската Висша лига, след като стигна само до 1:1 като гост на един от най-негостоприемните за „червените“ стадиони - „Дъ Хоуторнс“ на Уест Бромич Албиън.

Опашкарите в Премиършип бяха спечелили 3 от последните 4 мача срещу Ливърпул в първенството и днес отново се оказа костелив орех за устремения към титлата тим на Брендън Роджърс.

Даниел Стъридж откри резултата в 24-ата минута след отлично центриране на ЛуисСуарес и отбеляза 14-ия си гол в 16-ия си мач с червената фланелка в английския шампионат. При положението останаха съмнения за засада на национала на „Трите лъва“, но реферите останаха безмълвни.

След груба грешка в защита на Коло Туре, който необяснимо подари топката на ВикторАничебе, нигерийският нападател на домакините хладнокръвно изравни в 78-ата минута. Така УБА изненадващо не позволи да бъде победен от Ливърпул, като мърсисайдци могат да съжаляват за пропуските на Стъридж, РахимСтърлинг и най-вече на ЛуисСуарес през второто полувреме.

След 24 кръга във Висшата лига Ливърпулима47точки и се отдалечава на цели 6 от лидера Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Утре от 22:00 часа е голямото дерби на кръга между „гражданите“ и Челси на „Етихад“.

Уест Бромич Албиън събра 23 точки и се изравни по този показател с Уест Хям, като заради по-добрата си голова разлика остава на 16-то място – точно над чертата на изпадащите. За Ливърпул пък запазването на 4-ата позиция изглежда по-реална и постижима цел от преследването на титлата след днешния хикс.

Според интересна статистика грубата грешка на Коло Туре е 29-ият гаф на защитник на Ливърпул, който води до попадение във вратата на Симон Миньоле. В това отношение мърсисайдци са лидер в Англия.

За 5-ти път в 10-ия случай, когато УБА губи в резултата на полувремето пък, „дроздовете“ успяват да стигнат до равенство. Така в последните си 11 гостувания в първенството Ливърпул допусна гол във вратата си и той се оказа прекалено скъп за амбициите на гостите.