Наполи отново е на точка от върха (ВИДЕО)

Наполи започна по най-добрия начин 2016-та година и спечели с 2:1 домакинството си на Торино в последен мач от програмата на 18-ия кръг в Серия А. „Партенопеите” отново се доближиха само на точка от водача Интер, който малко по-рано днес постигна осмата си минимална победа през сезона при визитата на Емполи.

Възпитаниците на Маурицио Сари този път бяха вдъхновени за успеха от италианския национал Лоренцо Инзинье (а не от топреализатора на Серия А Гонсало Игуаин с 16 гола), който отбеляза първия гол и асистира за второто попадение. По този начин Наполи събра 38 точки и отново се изравни по актив с Фиорентина, който по-рано днес срази Палермо с 3:1. При положение, че лидерът Интер има 39 точки, то само 3 разделят първия от четвъртия в класирането Ювентус (победа с 3:0 над Верона), като петият Рома е с 33, след като допусна късно изравняване и завърши 3:3 като гост на Киево.

Инзинье откри резултата с фамозно изпълнение на падащ лист пред границата на наказателното поле и с вероятно най-впечатляващият гол в днешния ден изведе домакините напред в 16-ата минута.

Фаузи Гулам направи глупав фаул в собственото си наказателно поле от Бруно Перес в 33-ата минута и въпреки че топката напусна очертанията на терена и играчът на Торино нямаше шанс да я догони, съдията отсъди дузпа. Фабио Куалярела я реализира, но се извини на феновете на бившия си отбор, като по този начин не отпразнува първия си гол от месец септември.

В 41-ата минута обаче Инзинье пусна пас в коридор за Марек Хамшик, който от малък ъгъл по диагонала се разписа за 2:1 и този резултат се оказа краен.