Барселона крачи уверено към 1/4-финалите за Kупата

Отборът на Барселона спечели първият мач от 1/8-финалите на Купата на Краля, след като на "Камп Ноу" надделя с категоричното 4:1 над Еспаньол. Реваншът е след седмица.

Двубоят в каталунската столица бе доста груб, като гостите доиграха срещата с 9 човека след като към съблекалнята бяха изпратени Ернан Перес и Папе Диоп. Освен тях, в жълто бяха декорирани още Гонзалес, Морено, Сабата, Бургуй и Енцо Роко. За домакините официални предупреждения получиха Неймар, Суарес, Пике и Меси.

Срещата изненадващо започна по-добре за Еспаньол, които поведоха в резултата още в 9-та минута чрез Филипе Кайседо, който бе изведен в наказателното поле.

Четири минути по-късно обаче Лионел Меси изравни, след като получи добро извеждащо подаване в наказателното поле от капитана Андрес Иниеста.

В 24-та минута Неймар си поведе добре топката и нахлу в наказателното поле, след което бе повален от защитник на гостите, а от повторенията се видя, че има контакт между двамата и ако бе отсъдена дузпа - нямаше да бъде грешка.

Минута преди края на първата част аржентинският магьосник даде преднина на тима си с поредния си шедьовър. Меси изпълни много прецизно пряксвободен удар, който не остави никави шансове на Пау.

Втората част започна с добра игра на каталунците и това бързо даде резултат. Лео Меси бе изведен от ляво от Иниеста, след което аржентинецът центрира в наказателното поле. Изненадващо Жерар Пике бе на върха на атаката и с шпагат засече топката във вратата на гостите - 3:1.

Две минути преди края на срещата Неймар вкара и четвърти гол във вратата на Еспаньол, с който на практика обезмисли реванша следващата седмица.

Отборът на Барселона продължава защитата на трофея си от миналата година, но в момента играчите на Луис Енрике не се намират в най-добрата си форма. В Ла Лига те допуснаха три равенства в последните си четири мача и по този начин изпуснаха първото място, което в момента се заема от Атлетико (Мадрид).

Еспаньол към момента пък е 12-ти с 21 пункта.

Шампионите в турнира ще започнат срещата с Тер Щеген, Алвес, Пике, Масчерано, Алба, Иниеста, Бускетс, Туран, Неймар, Суарес и Меси.

За гостите на терена ще излезнат Пау, Лопез, Роко, Раило, Алварес, Перес, Абрахам, Диоп, Асенио, Кайседо и Морено.