Наполи не изпуска лидерството, Хамшик настига Марадона (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Наполи разби Каляри като домакин с класическото 3:0 и продължава без грешна стъпка в Серия "А" от началото на сезона. Тимът на Маурицио Сари има 7 победи от 7 мача и води с 3 точки на Ювентус преди гостуването на "бианконерите" на Аталанта по-късно днес. Това е рекорд за най-добро начало на кампанията в клубната история.

Мачът бе особено специален за капитана Марек Хамшик. Словакът вкара своя гол номер 114 за Наполи и вече изостава на само попадение от легендата Диего Армандо Марадона. Аржентинецът е на първо място сред голмайсторите на неаполитанци в историята със своите 115 гола. Хамшик наниза първото попадение за домакините още в 4-ата минута. Словашкият национал се разписа след пас на Дрис Мертенс. Самият Мертенс пък вкара в 40-ата минута от дузпа и покачи аванса на Наполи. Само 7 минути след това крайният резултат оформи Калиду Кулибали след асистенция на Жоржиньо.

Това бе трета поредна загуба за Каляри. Отборът е на 14-а позиция в класирането с 6 пункта.