Арсенал настигна Челси след рутинна победа

снимка: twitter.com

Арсенал победи Брайтън у дома с 2:0 и се изравни по точки с четвъртия във Висшата лига Челси. Двата тима имат по 13 пункта, но "сините" от Лондон са с по-добра голова разлика. "Артилеристите" продължиха възраждането си, след като в началото на кампанията забуксуваха, и в четвърти пореден мач не допуснаха поражение. "Чайките" остават 14-и със 7 точки.

Резултатът за тима на Арсен Венгер откри Начо Монреал в 16-ата минута. Той се оказа най-съобразителен след меле в наказателното поле и успя да прокара топката през стената от бранители, за да поведе "артилеристите" напред.

В 56-ата минута Алекс Айоби пък довърши гостите с второ попадение. Той се възползва от гениален пас с пета на Алексис Санчес в наказателното поле и отблизо разстреля Матю Райън.