Мойс извъртя хикс в баското дерби

снимка: realsociedad.com

Реал Сосиедад и Атлетик Билбао не излъчиха победител и завършиха 1:1 в баското дерби от поредния кръг на испанското първенство. Карлос Вела изведе Сосиедад в резултата още в 3-а минута на "Аноета", но домакините не успяха да задържат аванса си.

В 61-а минута Оскар Де Маркос изравни за Атлетик от въздуха след центриране на Сусаета и не позволи на новия треньор на Содиедад Дейвид Мойс да спечели първото си баско дерби.

Гостите от Билбао играха в намален състав в последните 10 минути след втори жълт и червен картон на Аймерик Лапорте. В заключителните минути домакините бяха близо до победен гол, но удар на Серхио Каналес от фаул срещна гредата.

Каналес имаше нова възможност за гол в добавеното време, но вратарят на Билбао Горка Ирайсос спаси. Сосиедад е 14-и в класирането с 14 точки, докато Билбао заема 10-о място с 19 точки, посочва БТА.