Без Бербатов Монако повали лидера в Лига 1 (ВИДЕО)

Макар и без контузената си звезда в предни позиции Димитър Бербатов, отборът на Монако спечели с 1:0 домакинството си на лидера в Лига 1 Олимпик Марсилия и направи сериозна услуга на шампиона Пари Сен Жермен.

След като по-рано днес ПСЖ записа първо поражение за сезона, изненадващо губейки гостуването си на Гингам, Марсилия можеше да дръпне на четири точки пред парижани при евентуален успех на "Стад Луи II" тази вечер.

Двубоят в Княжеството обаче не протече по план за Марсело Биелса и неговите възпитаници, а успехът на Монако означаваше и запазване на разликата между Марсилия и ПСЖ в челото на класирането - една точка.

Монако пък записа осма победа от началото на сезона и събра актив 29 точки, което изкачи "монегаските" от осма до шеста позиция във временното класиране на Лига 1. За водения от Леонардо Жардим състав това бе и трета поредна победа във френското първенство, с което Монако затвърди впечатленията за силна форма в последно време.

За Олимпик Марсилия загубата е четвърта и трета като гост, като за последно лидерът претърпя поражение при визитата си на шампиона ПСЖ в началото на ноември.

За съжаление на българските фенове на футбола, българската перла на домакините Димитър Бербатов не взе участие в сблъсъка. През седмицата благоевградчанинът получи травма при успеха над Зенит в Шампионската лига, поради което бившият капитан на България не бе на разположение на Леонардо Жардим.

Единственият гол на "Стад Луи II" падна в средата на втората част, когато португалецът Бернардо Силва разпечата пазената от Манданда врата. Халфът получи подаване от Антони Мартиал и с прострелен изстрел от точката на дузпата не остави шансове на чернокожия страж, бележейки за 1:0.

До края на срещата Марсилия опита да върне попадението, но и направените от Марсело Биелса смени не помогнаха на лидера да достигне поне до точка в днешната вечер в Княжеството.