Монпелие, Реймс и Ланс отпаднаха за Купата на Лигата на Франция

Монпелие, Реймс и Ланс загубиха от втородивизионни отбори и отпаднаха в третия кръг на турнира за Купата на Лигата на Франция.

С гол на Муад Мадри Аячо победи като гост елитния Монпелие с 1:0. Кретей спечели гостуването си на Ланс с попадения на Жан-Мишел Лесаж в 58-а и Людовик Жене в 87-а минута.

Втородивизионният Арл-Авиньон спечели с 3:2 след продължение като гост на Реймс. За домакините се разписаха Никола де Превил и Гаетан Курте, а за гостите Мамаду Нианг, Тежи Саван и Фавзи Уамар, който в 102-а минута донесе победата на своя тим.

Защитникът на гостите Самюел Жиго получи червен картон в 91-а минута. Кан също продължава напред в турнира, след като се наложи над Клермон с 4:3 след продължение.

Бордо победи Тулуза с 3:1 с голове на Никола Палоа в 17-а, Диего Контенто в 25-а и Шейх Диабате в 68-а минута. Почетното попадение за домакините беше дело на Жан-Даниел Акпа Акпро в 84-а минута. Джибрил Сисе се разписа на два пъти при успеха на Бастия с 3:1 над Оксер. Джордан Аю вкара победния гол за успеха на Лориен с 2:1 над Евиан Тонон Гаяр.