Божинов игра само осем минути за загуба на Тернана

снимка: levski.bg

Българският нападател Валери Божинов започна като титуляр, но игра само осем минути при загубата 1:3 на Тернана като гост на Карпи в мач от 11-ия кръг на италианската втора футболна лига.

Още в 7-а минута вратарят Андреа Сала направи нарушение, получи червен картон и трябваше да бъде сменен полеви футболист, за да влезе резервен страж.

Треньорът на Тернана Атилио Тесер извади от игра Божинов, за да влезе Еди Гава, който обаче не успя да спаси удара от бялата точка на Рафаеле Бианко.

В 35-а минута Фабио Конкас покачи на 2:0, а в добавеното време на първата част Джери Уче Мбакогу вкара третия гол за домакините. За Тернана се разписа Фабио Чераволо четвърт час преди края.

Андрей Гълъбинов остана резерва и не се появи в игра при равенството на Ливорно 1:1 с Читадела. Карпи запази лидерската си позиция в класирането с 21 точки, докато Тернана се смъкна на 19-а позиция с 10 точки. Ливорно заема 4-о място с 18 точки.