Монако-ПСЖ отново е финалът за Купата на Лигата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Монако ще мери сили с ПСЖ на финала на Купата на Лигата във Франция, след като монегаските се наложиха с 2:0 над Монпелие у дома. Два гола на Радамел Фалкао класираха тима на Леонардо Жардим за битката за трофея, а финалът ще бъде повторение на миналогодишния. Тогава ПСЖ буквално отвя своя съперник с 4:1 и вдигна Купата.

На полуфинала Монако нямаше особени грижи. Още в 16-ата минута Радамел Фалкао изведе домакините напред. Джибрил Сидибе проби в наказателното поле и бе фаулиран, но съдията даде авантаж. Топката попадна във Фалкао и Тигъра се разписа хладнокръвно за 1:0.

В 29-ата минута колумбиецът покачи на 2:0. Стеван Йоветич бе изведен отляво и видя Фалкао, като му пусна прострелно подаване успоредно на гол линията. Радамел се разписа на празна врата и така осигури успеха на своя тим.

До края Монпелие имаше няколко чисти положения, но брилянтната игра на Андреа Раджи в защита и умелите намеси на Даниел Субашич предотвратиха попадение във вратата на Монако.

В другия полуфинал пък ПСЖ се наложи като гост на Рен с 3:2. Битката за трофея ще се играе на 31 март.