Тотнъм задуши Юнайтед на "Уембли", Челси унижен у дома (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Тотнъм спря серията от три поредни победи на Манчестър Юнайтед, след като надви "червените дяволи" с 2:0 на "Уембли" в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига. "Шпорите" тотално надиграха своя съперник и дори пропуснаха да го победят още по-убедително. Първия гол за тима на Маурисио Почетино вкара Кристиан Ериксен, а Фил Джоунс си отбеляза автогол и подпомогна каузата на Тотнъм.

Отборът на Жозе Моуриньо пък бе повече от трагичен. Още в 11-ата секунда Юнайтед изостана в резултата след груба грешка на отбраната. След изпълнение на центъра играч на Тотнъм пусна дълъг пас в пеналта, а Хари Кейн взе топката с глава. Тя попадна у Деле Али, който я отклони за Кристиан Ериксен, а той я наниза в мрежата, останал сам срещу Давид де Хеа.

Шокът за "дяволите" бе голям и до края на мача те не успяха да се съвземат. Въпреки че отговориха с две чисти положения пред Джеси Лингард и едно пред Ромелу Лукаку, те допуснаха нова грешка в 28-ата минута. Фил Джоунс засече центрирана топка от Трипиър и неспасяемо я вкара в своята врата за 2:0.

През втората част Юнайтед започна силно, но Лорис спаси мощен удар на Ромелу Лукаку. Тотнъм отговори с опасен удар на Кристиан Ериксен и няколко положения пред Хари Кейн, но до нов гол така и не се стигна. Играчите на Почетино бяха по-добри във всеки един показател и заслужено взеха трите точки.

Така Тотнъм е на пето място с 48 пункта - на 2 точки от 3-ия Ливърпул и на също толкова от 4-ия Челси. Юнайтед пък е втори с 53, а разликата до лидера Манчестър Сити отново се увеличи на 15 точки, след като "гражданите" взеха домакинството си на Уест Бромич Албиън с 3:0.

Челси пък се издъни у дома срещу Борнемут, след като бе разгромен с 0:3. Неочакваната победа за "черешките" дойде благодарение на головете на Калъм Уилсън, Джуниор Станислас и бившия играч на "сините" Нейтън Аке. Челси е 4-и с 50 точки, докато тимът на Еди Хау е на 10-о място с 28 пункта.