Монако и Бербатов не можаха да вкарат на Монпелие (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

И включването на Димитър Бербатов след почивката не можа да помогне на Монако да надвие Монпелие на стадион „Луи Втори“, като двата тима завършиха наравно 0:0 в отложен мач от 25-ия кръг на френската Лига 1.

Срещата трябваше да се изиграе с редата на февруари, но бе отменена заради силни валежи в Княжеството. Ремито е второ поредно за монегаските след 1:1 също като домакини на Сент Етиен в предишния (редовен) кръг от шампионата – така те намаляват шансовете си да се преборят за място в топ 3 и съответно в Шампионска лига от следващия сезон.

Гостите от Монпелие могат да съжаляват за равенството (въпреки че бяха натиснати в собственото си наказателно поле за по-голямата част от второто полувреме), защото в 52-ата минута основният им голмайстор Лукас Бариос пропусна дузпа.

Парагвайският нападател, който е шампион на Германия с Борусия (Дортмунд) отпреди години, не можа да увеличи головата си сметка на 12 през сезона, след като в предишните девет мача се бе разписвал девет пъти.

Бербатов се появи в игра в 61-ата минута на мястото на Антони Марсиал, но не можа да помогне на тима си да материализира териториалното превъзходство след почивката.

Така Монако остава на 4-то място в класирането с 55 точки, като все пак се приближава на 2 от третия Олимпик (Марсилия), който загуби класическото дерби срещу лидера и шампион Пари Сен Жермен с 2:3 в неделя вечер.

Монпелие заема седма позиция с вече 49 пункта и продължава да се надява на място в топ 5, като 4 пункта го делят от петия Сент Етиен.

През първата част двата отбора си размениха само по един точен удар и като цяло не създадоха особено много голови положения. По-близо до попадение на два пъти стигнаха гостите от Монпелие, като особено във втория случай можеха да открият резултата.

Морган Сансон стреля от около 20 метра по земя и затрдуни Даниел Субашич, който не можа да избие топката на безопасно разстояние и я прати право в обсега на Лукас Бариос. Нападателят обаче бе хванат неподготвен пред малкия пенал и не можа да направи успешна добавка. Единственият по-опасен шут в актива на Монако бе отравен от Яник-Ферейра Караско, но стражът на Монпелие се справи.

В 52-ата минута Монпелие изпусна най-чистия си шанс да поведе в резултата, след като Дирар повали Саид Енджими в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Водещият голмайстор на гостите Лукас Бариос обаче стреля над горната греда и не можа да даде аванс на Монпелие.

В 61-ата минута Димитър Бербатов се появи в игра на мястото на Набел Дирар и на практика зае позиция на върха на атаката, а Антони Марсиал се премести на дясното крило, редом до Бернардо Силва и Жоао Моутиньо.

В 80-ата минута хубава атака на Монако се разгърна по десния фланг, а Яник-Ферейра Караско центрира по земя на точката за дузпа. Там непокритият Бернардо Силва нанесе удар с десния крак, но право в ръцете на вратаря, с което изпусна чисто положение. Малко по-рано домакините имаха основателни претенции за дузпа след игра с ръка на противников бранител в сбоствената му пеналтерия, но съдията не ги уважи.

Треньорът на Монако Леонардо Жардим остави Димитър Бербатов на пейката, за сметка на намиращия се в много силна форма млад французин Антони Марсиал. Той има седем гола от началото на сезона в Лига 1, но пет от тях е реализирал през последните 30 дни – именно Марсиал се разписа в предишния кръг при равенството 1:1 със Сент Етиен.

На вратата за Монако бе Даниел Субашич, а пред него в защита бяха Фабиньо, Лайвен Кюрзава, Аймен Абденур и Уолъс. Капитанът Жереми Тулалан отново зае позиция в средата на терена, където ще си партнира с Набел Дирар.

Бернардо Силва и Яник-Ферейра Караско подпомагаха Марсиал на двете крила, като Жоао Моутиньо оперира като плеймейкр.