Дузпа класира Волфсубрг на 1/2-финал за Купата (ВИДЕО)

Гол от дузпа на Рикардо Родригес донесе минимална победа с 1:0 на Волфсбург над Фрайбург и класира „вълците“ на полуфинал в турнира за Купата на Германия. Един от най-внушителните германски отбори през сезона до момента очаквано продължи кампанията си в надпреварата, но стигна до успеха едва след 11-метров наказателен удар в 71-ата минута.

Рикардо Родригес бе точен от бялата точка и направи това, което в предишните минути на срещата не успяха звездите в атаката на „вълците“ - Андре Шюрле, Бас Дост, Даниел Калигури и Кевин де Бройне.

Така Волфсбург е първият полуфиналист в турнира за Купата на Германия, като във вторник вечер се играе друг двубой от 1/4-финалите между Борусия (Дортмунд) и Хофенхайм. В сряда от 20 часа Арминия (Билефелд) приема Борусия (Мьонхенгладбах), а от 21:30 е дербито между Байер (Леверкузен) и Байерн (Мюнхен).

Фрайбург няма победа над Волфсбург от 2011 година и не можа да прекрати поредицата на „вълците“ от шест срещи без поражение във всички турнири. Волфсбург има 15 победи, 3 равенства и само една загуба в мачовете си през настоящата календарна година, като продължава да се бори на три фронта.

Тимът на Дитер Хакинг е на втора позиция в Бундеслигата, прогресира до 1/4-финалите на Лига Европа и вече очаква съперника си на полуфиналите в турнира за Купата на Германия.