Милан срази Наполи и го измести от Топ 6 на Серия А (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Тимът на Милан се изкачи на шесто място във временното класиране на Серия А, след като тази вечер "росонерите" спечелиха с 2:0 дербито с Наполи на "Стадио Сан Сиро" от 15-ия кръг на първенството.

Така миланският колос измести от Топ 6 именно днешния си съперник, който от своя страна инкасира трета загуба през сезона и остава седми с 24 точки на сметката си. Толкова вече има и Милан, но воденият от Пипо Индзаги има предимство в преките двубои след днешния сблъсък.

Така Милан се доближи и до третото място и зона Шампионска лига в италианския елит, намирайки се на само две точки зад отбора на Сампдория. Както Милан, така и Наполи обаче остават на цели 12 точки зад лидера и шампион Ювентус.

Жереми Менес и Джакомо Бонавентура донесоха шестия успех на Милан от началото на кампанията, докато няколко отлични намеси на Диего Лопес не позволиха на "адзурите" да стигнат до дори едно попадение в днешната вечер. Жереми Менес пък можеше да отбележи и фантастичен втори гол след почивката, но страхотен пробив на французина завърши с изстрел над напречната греда на вратата.

Филипо Индзаги не можеше да разчита на болния от грип Фернандо Торес, като атаката на Милан и този път бе предвождана от Жереми Менес в ролята на острие. Джакомо Бонавентура и Кейсуке Хонда помагаха на французина в предни позиции, докато Стефан Ел Шаарави остана на резервната скамейка. Рикардо Монтоливо, Найджъл Де Йонг и Андреа Поли оперираха в средата на терена за домакините.

Гонсало Игуаин оглави и този път атаката на Наполи, а Хосе Кайехон, Джонатан де Гузман и Дрийс Мертенс трябваше да атакуват от втора позиция в постройката на Рафаел Бенитес. Давид Лопес и Жоржиньо оформиха двойка вътрешни халфове в схемата 4-2-3-1 на „адзурите“.

Срещата на „Сан Сиро“ стартира великолепно за домакините, които излязоха напред в резултата след едва шест минути игра. Жереми Менес получи добро подаване от Бонавентура и като на шега се справи със съпротивата на Кулибали, преди да насочи зад гърба на Рафаел за 1:0.

В 22' Наполи не бе далеч от изравняването, но Диего Лопес блесна с фантастично двойно спасяване. Испанецът първо отрази изстрел на Давид Лопес, а след това и на другия си сънародник Хосе Кайехон, запазвайки аванса на Милан. Две минути по-късно Кайехон отново стреля, но и този път Лопес бе безупречен.

Десет минути преди почивката „росонерите“ отново погледнаха към вратата на Рафаел. Този път Андреа Поли опита да удвои аванса на домакините, но халфът на Милан стреля извън очертанията на вратата. В 42' Филип Мексес за малко не си отбеляза автогол след отиграна топка от Игуаин, но в крайна сметка французинът изчисти кълбото в корнер.

Втората част на „Сан Сиро“ стартира подобно на първата – с гол за домакините. Още в 52' Милан успя и да удвои аванса си, като този път точен за 2:0 бе Джакомо Бонавентура. Лятното попълнение на „росонерите“ засече с глава центриране на Пабло Армеро отляво и с глава разстреля Рафаел от чиста позиция, оставайки непокрит в наказателното поле на Наполи.

В 60' Милан можеше и да утрои аванса си с чудесна контраатака, но Монтоливо стреля в аут след подаване на Хонда.

В 62' трибуните в Милано ахнаха, защото Жереми Менес впечатли тифозите с изключително отиграване. Французинът демонстрира висока класа и преодоля Раул Албиол с отличен финт, но завършващият му удар не бе достатъчно добре насочен, излизайки в аут.

До края на срещата Наполи започна да затяга обръча пред вратата на Диего Лопес, но чистите шансове за гол пред испанския страж не изобилстваха. В 87' бившият вратар на Реал Мадрид все пак трябваше да се намесва, отразявайки хубав удар в очертанията на някогашния си съотборник Гонсало Игуаин.