Милан превзе Генуа и излезе начело в Серия А

Милан победи Дженоа с 2:0 като гост и поведе в класирането в италианското футболно първенство. Възпитаниците на Масимилиано Алегри събраха 27 точки от 13 изиграни мача и изпревариха с точка Ювентус, който в неделя приема предпоследния Чезена.

Домакините от Генуа бяха спечелили всичките си пет срещи на собствен терен досега, но от състава им отсъстваше водещият реализатор Родриго Паласио. Без него момчетата на Алберто Малезани изпитваха трудности в атака и рядко застрашаваха вратата на Марко Амелия.

Милан също нямаше положения преди почивката, като играта се развиваше предимно в средата на терена. В 54-ата минута обаче бившият защитник на "росонерите" Кахабер Каладзе повали Златан Ибрахимович в наказателното поле и получи втори жълт и червен картон.

Ибрахимович беше точен от бялата точка с осмия си гол за сезона и даде аванс на Милан. С човек повече гостите овладяха контрола върху мача и 11 минути преди края Антонио Ночерино реши всичко с второ попадение, след като засече центриране на Кевин-Принс Боатенг в наказателното поле.

"Смятам, че играхме добре срещу много корав съперник, който умее добре да се защитава. Имахме някои възможности през първото полувреме, но не се възползвахме. После дойде дузпата, след което стана по-лесно, защото те останаха с човек по-малко", коментира Ибрахимович, цитиран от БТА.

Мачът беше прекъснат за десетима минути през първата част, след като вятърът довя на на терена сълзотворен газ, който полицията използва, за да разпръсне по-агресивни запалянковци пред стадион "Луиджи Ферарис".

Фен и служител на реда са леко пострадали след инцидентите. Привържениците на двата отбора са в обтегнати отношения след 1995 година, когато запалянко на Дженоа почина, след като беше наръган с нож от фен на Милан.