Леверкузен нанесе пето поредно поражение на Хофенхайм в Бундеслигата

Байер Леверкузен победи гостуващия Хофенхайм с 2:0 в изтеглен мач от 15-ия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Робин Дут събраха 25 точки след серия от пет поредни мача без загуба в Бундеслигата и се утвърдиха на шестото място в класирането. Лидери с по 29 точки са шампионът Борусия Дортмунд и Борусия Мьонхенгладбах, които играят помежду си по-късно днес, а трети е Байрен Мюнхен с 28 точки.

Швейцарският национал Ерен Дердийок откри резултата в десетата минута. Той направи добавка отблизо, след като вратарят на гостите Том Щарке успя само да избие удар от фаул на Анде Шюрле. Сидни Сам реши всичко с второ попадение в 79-ата минута, възползвайки се от грешка на защитниците на съперника, които не се ориентираха добре след дълго изчистена топка от вратаря Бернд Лено.

Така Хофенхайм допусна пета поредна загуба при гостуване и вече в пет последователни срещи няма успех в Бундеслигата. Тимът на Холгер Станиславски падна на десето място с 18 точки.