Милан обърна Новара и завърши сезона с победа

Отборът на Милан се поздрави с победа с 2:1 над Новара в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Сан Сиро" в Милано.

Срещата бе без значение и за двата отбора, след като "росонерите" загубиха битката за титлата с Ювентус, а Новара вече изпадна в Серия Б. Гостите поведоха с попадение на Сантяго Гарсия в 21-ата минута, но след това Милан стигна до пълен обрат с голове на Матийо Фламини (56') и ветерана Филипо Индзаги (82') през второто полувреме.

Срещата започна с домакински натиск на Милан, но възпитаниците на Масимилиано Алегри трудно достигаха до чисти голови положения. Така дойде 21-ата минута, когато футболистите на Новара малко изненадващо откриха резултата. Точен за гостите бе Сантяго Гарсия, който се възползва от едно меле в наказателното поле на Милан след статично положение, и с удар от точката на дузпата преодоля Марко Амелия за 0:1.

Голът не смути футболистите на Милан и те продължиха с атаките си към противниковата врата, но до попадение в нея така и не се стигаше, а пропуски направиха Кларънс Зеедорф, Антонио Касано и Златан Ибрахимович.

След почивката Милан продължи да бъде по-активния отбор на терена и в 53-ата минута бе много близо до изравнителен гол, но изстрел от пряк свободен удар на Зеедорф срещна гредата.

Три минути по-късно (56') обаче нямаше какво да помогне на вратаря на Новара Алберто Фонтана, когато Матийо Фламини засече центриране на Касано в наказателното поле, пращайки топката в мрежата му за 1:1.

Крайното 2:1 в полза на "росонерите" бе оформено от ветерана Филипо Индзаги, за когото това бе последен мач с екипа на Милан. Нападателят се възползва от подаване на Зеедорф и с премерен удар не остави шансове на Фонтана. Така Индзаги се раздели с "росонерите" с гол, с който и донесе победата на отбора си.

След този успех Милан завършва на второ място в Серия А с актив от 80 точки, на четири след новия шампион Ювентус, който завърши сезона непобеден, след като се наложи над Аталанта с 3:1 в последния си мач. Новара пък вече изпадна в Серия Б, като отборът зае предпоследното 19-о място с 32 точки.